Vārda dienu šodien svin: Ineta, Inta, Intra

Skola ar tradīcijām
Krišjāņa Valdemāra
Arrow
Arrow
Slider

e Twinning projekts "Pasta bridges 2020"

06.05.2020

 

eTwinning projekts “Pasta bridges 2020” attīsta skolēnu inženiertehniskās prasmes fizikas stundās. Starptautiskais eTwinning Makaronu tiltu projekts tika izveidots starp Lietuvas, Latvijas un Somijas skolām, ar mērķi, attīstīt inženiertehniskās prasmes, veidojot tiltus no makaroniem, veicinot komunikācijas un sadarbības prasmes starp projekta partneriem .

 

Tiek uzskatīts, ka makaronu tiltu būvēšanas sacensības aizsākušās 1983.gadā. Lielākā intriga ir brīdis, kad no makaroniem veidotajiem tiltiem piekar svarus to izturības mērīšanai. Spageti ir trausli pēc būtības, bet salipināti kopā,  tie izbrīnā liek ieplēst acis, izturot lielu spēku. Makaronu tiltu būvēšanas sacensībās vērtē izturību – cik lielu svaru tie spēj turēt. Konkursos uzvar tilts, kas īsu laika posmu spēj izturēt vislielāko slodzi.

 

Viena no interesantākajām projekta aktivitātēm bija pirmā skolēnu tiešsaistes tikšanās, kurā visi dalībnieki vienojās par makaronu tiltu būvēšanas noteikumiem un Lietuvas skolēni dalījās pieredzē tiltu būvniecībā,  izmantojot eTwinning platfotmu Twinspace. Šī bija iespēja mācīties no saviem vienaudžiem, no viņu personīgās pieredzes, kas jāņem vērā makaronu tiltu būvniecībā. Makaronu tiltu projekta laikā, skolēni  Iepazina un izpētīja dažādas  tiltu konstrukcijas, veidoja prezentācijas par dažādiem tiltiem, un izskaidro spēku darbu un spēku darbības virzienu tiltu konstrukcijās. Galvenais sasniedzamais rezultāts bija: izveidot vienkāršus tilta konstrukcijas elementus un secināt par to izturību, izvēlas darba piederumus un izplāno darba gaitu, lai izveidotu tehniskajām prasībām atbilstošu konstrukciju. Skolēni darbam pievērsās ļoti radoši un apzinīgi, jau sākot ar tiltu skiču izstrādi, kas varbūt kādreiz tiks realizētas lielos un varenos tiltos.

 

Paldies 9.klases skolēniem par piedalīšanos projektā un radošumu!

 

Ieskatam – dažas no tiltu skicēm un gatavie tilti

 

 

 

 

 

eTwinning projekta koordinatore, fizikas skolotāja

Ineta Lielkalne