Projektu dienas “SKOLAI 165” 14. un 15.oktobrī

18.10.2021

Pirms iekāpt rudens brīvdienās, pēdējās divas mācību dienas, 14. un 15.oktobris, bija interesantas un aizraujošas. Projekta dienu tēma likumsakarīgi sasaucās ar šā gada skolas lielāko un skaistāko notikumu- skolas jubileju. Skolai Ainažos aprit 165 gadi. Projekta mērķis bija pēc daudzu gadu pārtraukuma izdot skolas avīzes “Asni” jubilejas izdevumu, kurā katras klases skolēni izvēlētajā rubrikā sagatavotu rakstu vai uzņemtu video materiālu, kas saistās ar skolu.

Kaut arī projekts norisinājās divas dienas,  dažas klases tā sagatavošanās procesā strādāja jau vairākas dienas iepriekš. 1. un 2.klases skolēni izvaicāja savus vecākus un vecvecākus par viņu skolas gaitām un tām lietām, kuras saglabājušās no viņu skolas laikiem. Iepazīstoties ar skolas vēsturi, radās nepieciešamība iepazīstināt skolēnus ar Latvijas vēsturiskajiem notikumiem. Viņi ielūkojās tā laika skolas dzīvē, vērojot kinofilmu “Kapteiņa Enriko pulkstenis.” Noskaidroja, kā radās skolai Krišjāņa Valdemāra vārds, iepazinās ar ēkām, kurās ir bijusi skola un kuras ir vēl saglabājušās no tiem tālajiem laikiem. Skolēni pastāstīja par savu tuvinieku saglabātajām skolas lietām. Lielu interesi radīja oktobrēnu un pionieru nozīmītes, skolas forma, liecības un citas rūpīgi saglabātās piemiņas lietas. Vismazākie no skolēniem uzzīmēja apsveikumus skolas jubilejā un nofilmēja novēlējumu. Projektā attālināti, iesūtot savus video, piedalījās arī tie skolēni, kuri veselības problēmu dēļ nevarēja piedalīties klātienē.

3.klases skolēnu uzdevums bija izveidot krustvārdu mīklu par mūsu skolu. Viņi mīklā ietvēra faktus no dažādiem laika periodiem. Lai šo darbu paveiktu, pirmajā dienā meklēja informāciju skolas mājaslapā, pētīja un lasīja skolas avīzītes "Asni" izdevumus, devās aplūkot iepriekšējās skolas ēkas. Otrajā dienā šo informāciju apkopoja un izveidoja krustvārdu mīklu. Izdomāja katra vārda skaidrojumu. Trešklasnieki atzīst, ka šajās divās dienās esot ļoti daudz uzzinājuši par savas skolas vēsturi.

Projektu nedēļa 2020 - "Mežs"

24.02.2020

No 10.līdz 14.februārim 1.klases skolēni devās savās īpašajās pirmklasnieku brīvdienās, bet pārējo klašu skolēni strādāja pēc īpaša grafika saskaņā ar izvēlēto projekta tēmu atbilstoši savam vecumposmam un izglītības programmai.

Projektu nedēļa 2019 - ,,Esi vesels!”

12.02.2019

No 4.- 8.februārim skolā tika organizēta Projektu nedēļa. Tās tēma  ,,Esi vesels!”

Šajā nedēļā uz skolu tika aicināti dažādi cilvēki, kuri vadīja izglītojošas nodarbības, saistītas ar veselīgu dzīves veidu. Arī paši skolēni veidoja savus klases projektus. 2.klase – par veselīgu uzturu, 3.klase – par higiēnu, 4.klase – par zobu higiēnu, 5.klase – par bišu produktiem, 7.klase – par brīvā laika pavadīšanu, 8.klase – par plastmasas ierobežošanu un 9.klase – par zāļu tējām veselībai.

Projektu nedēļa 2018 - "Kur sākums visiem sākumiem... Latvijai 100"

19.02.2018

No 5.- 9.februārim skolā tika organizēta Projektu nedēļa. Tās tēma „Kur sākums visiem sākumiem... Latvijai 100.” Skolēni turpināja iepriekšējā gadā aizsākto tēmu, kad tikās ar dažādu paaudžu un profesiju pārstāvošiem cilvēkiem, kuri reiz mācījušies Krišjāņa Valdemāra Ainažu pamatskolā. Šoreiz jau skatījāmies tālāk un aicinājām novada cilvēkus un gatavojām prezentācijas par Latvijā pazīstamiem cilvēkiem. Šo nedēļu arī izmantojām, lai piedalītos dažādās radošās darbnīcās.

Projektu nedēļa 2017 - Mūsu skolas cilvēkstāsti

15.02.2017

No 6.02.līdz 10.02. projektu nedēļas „ „Kur sākums visiem sākumiem...” Latvijai 100. Mūsu skolas cilvēkstāsti” ietvaros skolēni tikās ar dažādu paaudžu un profesiju pārstāvošiem cilvēkiem, kuri reiz mācījušies K.Valdemāra Ainažu pamatskolā.

Andis Pabērzs, mūsu pirmais viesis,Latvijas Nacionālo bruņoto spēku kājnieku brigādes kaujas nodrošinājumu bataljona tehniskā atbalsta un remontu rotu vada seržants stāstīja par karavīru ikdienu, sagatavotību, karjeras iespējām. Viņš ar pārliecību sacīja, ka mūsu valsts ir un būs sargāta, ka skolēni droši var veikt savu pienākumu mācīties un pilnveidot sevi, izkopt talantus.

mācību līdzekļui saraksts 2023 2024 mācību gadam