Vārda dienu šodien svin: Lība, Emma

eTwinning projekts “Spēks ir visur!?! “ ir noslēdzies

Ir noslēdzies vēl viens eTwining projekts "Spēks ir visur!?!", ar kura palīdzību skolēni Ainažos un Preiļos mācījās saskatīt dažādus spēkus sev visapkārt un eksperimentēt ar tiem, attīstot savas inženiertehniskās prasmes.

Spēks ir visur, tas ietekmē ikvienu, neatkarīgi no atrašanās vietas un darbības. Projektā skolēni mācību stundās izzinās dažādus spēkus un to nozīmi. Piemēram, fizika izzina ne tikai dabas likumsakarības, bet arī veido zināšanas dažādu mehānismu un tehnoloģiju izveidei, kas, dod iespēju uzlabot cilvēka dzīves kvalitāti, izveidojot iekārtas fiziskā darba atvieglošanai. Kā fizikas likumi darbojas? Kāda nozīme ir spēkam?

Projekta apkopojums skatāms e-grāmatā.

Paldies 9.klases skolēniem par idejām, entuziasmu un radošos darbību projektā!

Ineta Lielkalne

26.05.2020

eTwinning projektā “Spēks ir visur!?!” skolēni izstrādā vingrojumu kompleksu, kas noder mācoties un strādājot attālināti

Vingrošana ir sporta veids, kurā tiek pārbaudīta, kā arī, protams, trenēta izturība un lokanība, kā arī spēks.  Šis sporta veids ir veids, kā iemācīties novirzīt ķermeņa līdzsvaru uz kādu citu punktu, līdz ar to pielietojot vairāk enerģijas uz noteikto vietu, kā rezultātā tiek radīta spriedze uz noteikto muskulatūru, kas liek attīstīties muskuļu reljefam.

Taču, lai smadzenes strādātu un varētu pilnvērtīgi veikt garīgu darbu, būtiska nozīme ir fiziskajām aktivitātēm. Mācoties attālināti un pavadot daudz laika pie datora, svarīgi ir neaizmirst par izkustēšanos. Ja  nav iespējas garām pastaigām, tad piecelties un pavingrot tas ir pa SPĒKAM katram. Kr. Valdemāra Ainažu pamatskolas  (fizikas skolotāja Ineta Lielkalne) un Preiļu 1. pamatskolas  (fizikas skolotāja Laila Vibornā) 9. klašu skolēni veidoja  eTwinning projektu “Spēks ir visur!?!” un kopīgi radīja vingrojumu kompleksu situācijā, kad esam spiesti mācīties un strādāt attālināti un daudz darboties sēžot pie datora.

Skolēni, savstarpēji sadarbojoties,  izveidoja vingrojumu kompleksu, kas var noderēt ikvienam, kurš garas stundas pavada mazkustīgi strādājot: SKATĪT ŠEIT!

Piecelies un izkusties arī tu!

Ineta Lielkalne,

Kr.Valdemāra Ainažu pamatskolas fizikas skolotāja,

eTwinning projekta koordinatore

Projekts "Pasta bridges 2020"

eTwinning projekts “Pasta bridges 2020” attīsta skolēnu  inženiertehniskās prasmes fizikas stundās

Starptautiskais eTwinning Makaronu tiltu projekts tika izveidots starp Lietuvas, Latvijas un Somijas skolām, ar mērķi, attīstīt inženiertehniskās prasmes, veidojot tiltus no makaroniem, veicinot komunikācijas un sadarbības prasmes starp projekta partneriem .

Tiek uzskatīts, ka makaronu tiltu būvēšanas sacensības aizsākušās 1983.gadā. Lielākā intriga ir brīdis, kad no makaroniem veidotajiem tiltiem piekar svarus to izturības mērīšanai. Spageti ir trausli pēc būtības, bet salipināti kopā,  tie izbrīnā liek ieplēst acis, izturot lielu spēku. Makaronu tiltu būvēšanas sacensībās vērtē izturību – cik lielu svaru tie spēj turēt. Konkursos uzvar tilts, kas īsu laika posmu spēj izturēt vislielāko slodzi.

eTwinning projekts “Spēks ir visur!?”

Šajā mācību gadā, Krišjāņa Valdemāra Ainažu pamatskolas 9.klases skolēni kopā ar Preiļu 1.pamatskolas 9.klases skolēniem, īsteno projektu “Spēks ir visur!?”.  Projekta ideja ir saskatīt dažādus spēkus ikdienas situācijās un analizēt tos, izvērtēt spēku ietekmi, vienkāršo mehānismu darbību, kustību spēka ietekmē un daudz ko citu. Lieldienu laikā skolēni sadarbojās Padlet sienā, ievietojot savus darbus par Lieldienu spēku, kā arī novērtējot un komentējot citu ievietotos darbus. Attālinātās mācīšanās process nav šķērslis skolēnu sadarbībai eTwinning projektos un ideju realizācijai.

Pēc Lieldienām, 15.aprīlī, projekta komandai notika tiešsaistes tikšanās Zoom videokonferenču platformā, kurā analizējām Padlet ievietotos darbus un strādājām pie spēka vingrojumu kompleksa izveides. Paldies jauniešiem par idejām un gatavību darboties radoši!

Ieskatam – fragments no Padlet virtuālās sienas “Lieldienu spēks”.

Ineta Lielkalne

eTwinning projekta koordinatore Kr.Valdemāra Ainažu pamatskolā

16.04.2020

Starptautiskais eTwinning projekts “PERIODICITY IN OUR LIFE”

Apvienoto Nāciju Organizācija (ANO) pasludināja 2019.gadu par Starptautisko Periodiskās Tabulas gadu. Lai to atzīmētu, Kr.Valdemāra Ainažu pamatskolas skolēni kopā ar Moldovas, Gruzijas, Armēnijas, Turcijas, Rumānijas un Serbijas skolu skolēniem sadarbojās eTwinning projektā “Periodiskums mūsu dzīvē”.

Projekta mērķis bija palielināt studentu motivāciju un interesi par eksaktajām zinātnēm, izpētīt periodiskumu dažādās jomās, attīstīt skolēnu sadarbību, komunikāciju un digitālās prasmes, strādājot starptautiskās grupās, iemācīt skolēnus novērot, analizēt un risināt reālās dzīves jēgpilnās problēmas, kas saistītas ar periodiskumu.

Tas ir projekts, ar kuru Krišjāņa Valdemāra Ainažu pamatskolas 9. Klases skolēni ne tikai apguva ķīmisko elementu īpašības un periodiskās tabulas pamatprincipus, bet arī aizdomājās par periodiskumu savā un skolas dzīvē. Piemēram, kā viena no Veselību veicinošas skolas periodiskajām parādībām ir Skolas auglis un skolas piens ik dienu. Paldies skolēniem par entuziasmu!

skolotāja Ineta Lielkalne