Vārda dienu šodien svin: Laimis, Laimonis, Elva, Elvijs, Elvis

Tava veselība Tavās rokās!

13.10.2020

15.oktobris – Vispasaules roku mazgāšanas diena, bet ne tikai. Īpaši šajā laikā, kad ir pieaugusi saslimstība ar COVID -19, aktuāli ir atgādināt par roku higiēnas ievērošanu, kas ir būtisks profilakses pasākums vairāku infekcijas slimību profilaksei. Lai to īstenotu, Krišjāņa Valdemāra Ainažu pamatskolā 13.oktobrī ar izglītojošām nodarbībām viesojās Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) darbinieki, lai 5. - 7. klašu skolēniem izglītojošā pasākumā par roku higiēnas ievērošanu. Ir zināms, ka pareizas roku mazgāšanas kultūru ir svarīgi apgūt jau bērnībā, jo tieši bērnībā un pusaudžu gados apgūtie veselības paradumi saglabājas visas dzīves garumā. Būtiski bērniem un pusaudžiem saistošā veidā ne tikai skaidrot, kad jāmazgā rokas, bet arī mācīt pareizu roku mazgāšanas tehniku.

Nodarbības notika skolēniem saistošā, viegli uztveramā un interaktīvā veidā, skaidrojot roku mazgāšanas nozīmi ikdienā, roku higiēnas neievērošanas sekas, kā arī parādot pareizu roku mazgāšanas tehniku.

Eksperimentāli tika pierādīts, ka viena no vīrusu pārpildītākām vietām, kur ikviens pieskaramies dienas laikā vairākas reizes, ir durvju rokturis. Roku ‘’tīrība’’ pēc pieskaršanās durvju rokturim, kā arī pēc to nomazgāšanas ar un bez ziepēm bija acīmredzama īpašā apgaismojumā. Nodarbības turpinājumā tika apzināta slimības attīstības ķēde un ātrums. Pēc tam, izmantojot vietni Menti.com, tika iegūta atgriezeniskā saite.

Noslēgumā visiem pasākuma dalībniekiem nodarbības vadītājas uzdāvināja informatīvu materiālu par roku mazgāšanas nozīmi “Tava veselība Tavās rokās!”. Paldies Slimību profilakses un kontroles centram par profesionālismu un noderīgajiem materiāliem!

FOTO SKATĪT ŠEIT

Krišjāņa Valdemāra Ainažu pamatskolas

Veselību veicinošas skolas

koordinatore Ineta Lielkalne

Nodarbības 5. - 7.klašu skolēniem

7.10.2020.

Uzmundrinājums 1.oktobra starpbrīdī

2.10.2020

Šonedēļ no 28.09 - 02.10 skolā norisinājās  POZITĪVĀ NEDĒĻA

Visu nedēļu skolā bija pozitīva atmosfēra, jo centāmies vairāk smaidīt un vairāk izteikt komplimentus viens otram

Komplimentu dienā skolotājiem bija sagatavots pārsteigums no speciālās klases skolēniem un viņu vecākiem, kur skolotājiem bija doti uzdevumi un pozitīvi uzmundrinājumi.

Paldies speciālajai klasei un skolotājai Lailai Oltei par sagatavoto dāvanu skolotāju dienā! Un paldies skolotājai Inetai Lielkalnei par POZITĪVĀS EMOCIJU NEDĒĻAS organizēšanu!

VAIRĀK FOTO SKATĪT ŠEIT

Par pozitīvo nedēļu skolā!

Acu veselība

Acu veselības tēma ir ieguvusi pastiprinātu aktualitāti, ņemot vērā, ka mācību darbs tiek organizēts attālināti un skolēnu pavadāmais laiks viedierīcēs ir pieaudzis. Tāpēc piedāvājam ieskatīties bukletā par acu veselību.

Pasaules nieru diena

Katru gadu marta otrajā ceturtdienā (šogad 12. martā) tiek atzīmēta Pasaules nieru diena, kuras mērķis ir veicināt izpratni par nieru būtisko lomu cilvēka organismā, samazināt nieru slimības un ar to saistīto problēmu ietekmi visā pasaulē. Ieskaties, kas būtu jāņem vērā nieru veselībai!

Ineta Lielkalne
VVS koordinatore Kr.Valdemāra Ainažu pamatskolā

Cik daudz ūdens dienā vajadzētu izdzert?

Atceries par ūdeni!

Nepieciešamās fiziskās aktivitātes